Monday - Saturday 9.00 - 18.00
Online Shop
Etiket Kurutma Ünitesi
Etiket Kurutma Ünitesi

Kurutma, ıslak bir ürünün sıcak hava ile ıslaklığından ve neminden arındırılmasıdır. Kurutma, yıkama işleminin bir parçasıdır. Dolayısıyla kurutma yıkamanın devamıdır. Düz örmede, yıkama ve kurutma işleminin ürün kumaş hâlinde iken yapılması tercih edilir. Çünkü ürün dikildikten sonra yıkanıp kurutulduğunda ölçülerdeki sapma fazla olur.

Kumaş hâlinde yıkanıp kurutulan ürüne göre dikildikten sonra yıkanan ve kurutulan ürünlerde ölçüyü tutturmak, zaman kayıplarına yol açmaktadır. Bu nedenle ürünlerin kumaş hâlinde yıkanması ve kurutulması, ürünlerin istenilen ölçülerde olması açısından büyük önem taşımaktadır. Ama ölçünün tutması hâlinde, ürünlerin dikilmiş olarak yıkanıp kurutulması, ürünün kalitesini artırmaktadır. İçerisinde elastan (lycra) karışımı olan kumaşlar, özellikle çektirilmesi için yıkama yapılmadan sadece kurutma işlemine tabi tutulabilmektedir.

Lif karışımlarına göre uygulanan kurutma ısıları; ipliğin kalınlığına, kullanılan makinenin markasına ve ürün alma kapasitesine göre değişir. Bu konuda standart bir uygulama söz konusu değildir. Kesin ve net kurutma ısıları numune yıkamasından sonra belirlenir. Ser rezistans Kurutma ünitesi tekstil sektörünün her dalında müşterilerinin uygulama alanlarına göre  tasarım yaparak yüksek verim ve çevreci ürünler üretmektedir.

Online Shop