Monday - Saturday 9.00 - 18.00
Online Shop
Laminasyon Prosesi Isıtma Ünitesi
Laminasyon Prosesi Isıtma Ünitesi

İki veya daha fazla malzemenin birbiriyle yapıştırılması işlemine laminasyon adı verilir. Laminasyonun amacı; ambalajın içine konulan gıda maddelerinin bozulmasına neden olabilecek nem, ışık, gaz geçirgenliklerinin azaltarak istenen korumasını sağlamaktır. Flekso baskıda laminasyon işlemi genelde gıda maddeleri ambalajına yönelik işlerde kullanılır.

Gıda maddeleriyle temas eden ambalaj gıda maddeleriyle reaksiyona girer. Buda ambalajlanan  maddenin bozulmasına neden olur. Böyle bir durumda gıda ambalajları çok dikkatli seçilmelidir. Eğer seçilen ambalaj gıda ile reaksiyona girecek bir ambalaj ise reaksiyona girmeyen bir ambalaj içine yapıştırılmalıdır. Gıda ambalajlarında bazen iki bazen üç ürün aynı anda lamine edilir. Örnek verecek olursak cips gibi maddeler lamine edilmeyen ambalajlara konmaz mutlaka gıdanın konacağı ambalaj lamine edilmelidir

Tekstil sektöründe de kullanılan Serrezistans Laminasyon ısıtma ünitesi  iki farkı kumaşın laminasyonu işleminde de kullanılmaktadır, sünger gibi yumuşak bir malzeme ile kadife bir kumaşa lamine edilerek kullanılmaktadır.

Online Shop